Lebron James, najmladji sa 10.000 koseva

tsunami1984 | 28 Februar, 2008 14:23

Evo jedna veoma interesantna vijest za sve ljubitelje kosarke i NBA lige naravno...Dokaz da je iz godine u godinu NBA sve vise kvalitetan i da ima sve boljih mladih igraca...

Cleveland izgubio, LeBron James najmlađi s 10.000

Odigrano je deset utakmica NBA lige od kojih izdvajamo još jednu pobjedu Boston Celticsa na domaćem parketu. Ovaj put stradali su Cleveland Cavaliersi s 92-87, no glavna vijest te večeri bilo je nešto drugo.

LeBron James je u porazu svojg tima ubacio ukupno 26 koševa što mu je omogućilo da postane najmlađi igrač u istoriji NBA lige s postignutih 10.000 koševa. Ovaj sjajan rekord postigao je sa samo 23 godine i 59 dana, a potrebno mu je bilo 368 utakmica. To znači da je James u prosjeku po utakmici ubacivao oko 27 koševa što je svakako rezultat hvale vrijedan.

James je krajem prvog poluvremena napustio igru zbog iščašenja gležnja, no snimak u poluvremenu pokazao je da oštećenja nema pa se vratio u igru u nastavku. Nažalost, po njegov tim, nije mogao odvesti Cavalierse prema pobjedi, jer je Boston većim dijelom utakmice vodio s više od 10 koševa razlike. Najučinkovitiji kod slavljeničkog tima bili su Ray Allen s 22 koša i Kevin Garnett sa 18 koševa i 11 skokova.